مشاوره پایان نامه دکتری

انجام پایان نامه و رساله مدیریت مالی

شیوه صحیح انجام پایان نامه و رساله مدیریت مالی

 

در واقع انجام صحیح پایان نامه و رساله دکترای مدیریت مالی مهم ترین عمل در انتها و تمام شدن مقطع رشته ی خود می باشد که درواقع شما می توانید با ارائه یک پایان نامه کاربردی که تمام سرفصل های آن اجرا شده است و برای بیننده ها و اساتید جذاب می باشد به رشته و گرایش خود کمک بزرگی کرده باشید. اما بهتر است بدانید انجام پروپوزال دکتری گرایش مدیریت مالی هم یکی از این موضوع های مهم در رشته انسانی و مدیریت می باشد که در پایان مقطع دکترای خود به آن می پردازید. پس بهتر است در انجام این پایان نامه تمام سرفصل ها و روش انجام آن را بلد باشید و از آن مطلع باشید تا بتوانید بهترین پایان نامه و رساله دکتری را به هیات علمی دانشگاهی خود ارائه دهید . در این مقاله سعی داریم به شما دانشجویان عزیز که به دنبال انجام صحیح پایان نامه دانشگاهی خود در رشته مدیریت مالی هستید، روش های صحیح تکمیل پایان نامه و جزئیات روش های انجام آن بپردازیم .

مدیریت مالی و معرفی آن

 

در مرحله اول قبل از پرداختن به روش های انجام پایان نامه دکترای مدیریت مالی باید بدانید مدیریت مالی چیست و در چه موضوع هایی پرداخته می شود. مدیریت گرایشی در رشته انسانی می باشد که در دانشگاه های کشور به آن می پردازند و مدیریت در دانشگاه شاخه های بسیار زیادی دارد که یکی از زیر شاخه های آن گرایش مالی می باشد که در صنعت هزینه ها و رده های مالی در شرکت ها و موسسه ها پرداخته می شود. و می توان گفت گرایش های مقطع دکترا، دکتری مالی، بانکداری، مالی بین الملل، بیمه و حقوق مالی می باشد. که در آینده به این گرایش های مالی و مدیریت رشته های دیگری افزوده خواهد شد و نظر بر این است. مدیریت مالی یکی از شاخه های بسیار کاربردی و مهم در سیستم کشور می باشد و دانشجویان مدیریت مالی دکترا فرصت رشد و کار بیشتری در کشور را دارا هستند. این افراد در موسسات و شرکت های سرمایه گذاری مشغول بکار می شوند و می توانند در قسمت مالی و بانکداری کار انجام دهند.

 

در گرایش مدیریت مالی و دکترای این رشته برای انجام این پایان نامه باید موضوعات اصلی و جذاب و کاربردی پیدا کنید چون مهم ترین قسمت در پایان نامه شما انتخاب یک موضوع و عنوان کاربردی و جذاب و مرتبط با گرایش مدیریت مالی است. سعی می کنیم در این قسمت به موضوعاتی که ممکن است در پایان نامه شما کاربردی باشد بپردازیم.

درواقع شما باید در انتخاب موضوع برای رساله دکترای مدیریت موضوعی رو مدنظر قرار دهید که بسیار در خط و عناوین درسی و گرایش خود پرداخته شده باشد و تحقیق و صحبتی بر سر گرایش مالی و هزینه ها و سیستم های مالی و قیمت گذاری ها در موسسات و شراکت ها و …. باشد. برای مثال یک شرکت مالی در قسمت های هزینه گذاری های خود از چه عوامل و روش هایی استفاده می کند و یا اینکه افراد و دانشجویان قسمت گرایش مالی چه راه هایی بر مسائل مالی خود در نظر بگیرند و چگونه مدیریت کافی بر مسائل مالی خود داشته باشند؟ و یا مثلا کار شرکت های کوچک مالی چیست و چه عواملی در قسمت ها و سیستم های مالی آن تاثیرگذار است؟ و اینکه کسب و کارهای مالی تا چه حد موفق هستند و چگونه در کار خود می توانند پیشرفت کنند.

 

باید بدانید در قسمت انجام پایان نامه دکترای مدیریت مالی باید قسمت های مختلف پایان نامه و سرفصل های آن را بدانید تا بتوانید به همه موضوعات در مقاله بپردازید و پایان نامه کامل و جامعی ارائه دهید. بخش های مختلف پایان نامه دکترای مالی حدودا پنج قسمت می باشد:

  • کلیات پژوهش
  • ادبیات پژوهش
  • روش پژوهش
  • تحلیل داده ها
  • خلاصه و نتیجه گیری

 

کلیات پژوهش

می توان در رابطه با کلیات پژوهش یک پایان نامه دکتری گفت که منظور بر سر مقدمه و اصل موضوع و پایان نامه می باشد که اشاره دقیقی بر کل موضوع تحقیق پایانه نامه شما دارد و مسیر را برای خواننده روشن تر می کند تا به منظور کلی مفهوم این تحقیق و پایان نامه پی ببرد. پس درواقع انجام بخش کلیات پژوهش و یک پایان نامه کمک شایانی دارد در مفهوم کل پایان نامه شما برای ارائه آن به اساتید. پس بهتر است منظور پایان نامه و تحقیق خود را به آشکاری در سرفصل کلیات پژوهش پایان نامه خود بکار ببرید و مفهوم اصلی پایان نامه خود را معلوم کنید. درواقع نگارش کلیات پژوهش یا همان مقدمه کلیات پایان نامه از مهم ترین قسمت ها در کل پایان نامه دکترای مهندسی مالی شما می باشد.

 

و موضوع دیگر که بسیار در قالب یک پایان نامه دکترا مهم است قالب نوشتن و ادبیات پژوهش و تحقیقات پایان نامه خود می باشد که بسیار به موضوعی که به آن پرداخته شده اشاره دارد و ادبیات تحقیق پایان نامه خود را به نمایش می گذارد و منظور تحقیق را آشکار میکند. پس دقت کنید در این قسمت پایان نامه خود ادبیات پژوهش تحقیق، بسیار مربوط به موضوعی که انتخاب کردید باشد و به موضوعی انتخابیتان بسیار مرتبط باشد و سوال های فردی که موضوع را خوانده را برطرف کند و نگاه کلی بر موضوع انتخابی پایان نامه داشته باشد.

و مورد بعدی که در انجام پروپوزال دکترای مهندسی مالی بسیار قابل توجه است پرداختن به مصاحبه و تحلیل تحقیق خود در پایان نامه می باشد که شما می توانید با یک ضبط کننده صدای اساتید مورد نظر راجع به مصاحبه خود را جمع اوری و ضبط کرده و با دقت آن مصاحبه ضبط شده را تایپ کرده و در قسمت پایان نامه خود قرار دهید سعی کنید با دقت بسیاری این مصاحبه را تایپ کنید و مصاحبه شما باید درمورد تحلیل داده ها و تحقیقات پایان نامه خود باشد چون بسیار واجب است درمورد مسائل و گرایش های مربوط به موضوع پایان نامه دکترای مالی خود بحث و مصاحبه شده باشد تا در صورت یک تحلیل تایپ شده درمورد تحقیقات خود در بیاید.

در هنگام انجام پایان نامه و رساله دکتری مدیریت مالی به چه نکاتی باید توجه کرد :

همانطور که خودتان هم می‌دانید انجام پایان نامه و رساله دکتری مدیریت مالی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد چون نمره‌ای که پایان می آورد در آینده شغلی  و استخدام شما نقش بسیار مهمی خواهد داشت و  شما باید در انجام رساله دکتری مدیریت مالی دقت بسیار زیادی به خرج دهید تا بتوانید یک پایان نامه با کیفیت تولید کرده و نتیجه خوبی از آن بگیرید.  برای انجام یک پایان نامه و رساله دکتری مدیریت مالی با کیفیت به نکات زیادی باید دقت شود تا پایان نامه در انتها از کیفیت خوبی برخوردار باشد. همچنین همه دانشگاه ها برای خود قوانین خاصی دارند و دانشجو باید تمام این قوانین را در داخل رساله دکتری خود رعایت کند تا این پایان نامه و رساله مورد قبول  اساتید و داوران باشد، دقت کنید که اگر پایان نامه شما مورد تایید نباشد، دوباره به شما بازگردانده می شود و  شما باید دوباره انجام آن را از اول شروع کنید. پس شما باید پایان نامه خود را به درستی انجام دهید. برایانجام پایان نامه و رساله دکتری نکات۵مهم زیادی وجود دارد که در ادامه مقاله به برخی از آن‌ ها اشاره خواهیم کرد.

مهترین نکات :

دانشجویان دکتری باید پس از تمام شدن مقطع دکترای خود  توضیحات و مطالبی را به عنوان پایان نامه و رساله دکتری به اساتید خود ارائه بدهند. برای انجام این پایان‌نامه و رساله نکات بسیار زیادی باید رعایت شود. شما ابتدا باید یک موضوع مناسب برای پایان نامه خود پیدا کنید پیدا کنید و سپس اقدام به انجام آن کنید. این موضوع باید برای همه تازگی داشته باشد و  شما نباید از موضوعات قدیمی در داخل پایان نامه خود استفاده کنید. همچنین موضوعی را انتخاب کنید، که خودتان هم تسلط کافی بر روی آن داشته باشید چون در غیر این صورت نخواهید توانست یک پایان نامه رساله دکتری با کیفیت تولید کنید.

همانطور که خودتان هم می‌دانید شما برای اینکه بتوانید  یک پایان نامه و رساله دکتری مدیریت مالی با کیفیت تولید کنید. باید نکات زیادی را رعایت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از پایان نامه خود بگیرید. شما باید سعی کنید که از مطالب مفید و سودمند در داخل پایان نامه و رساله خود استفاده کنید. به طوری که این مطالب بتوانند سودمندترین اطلاعات را به خواننده برسانند و همچنین مطالب باید به گونه‌ای باشند که خواننده با خواندن آن ها لذت ببرد و اشتیاقش برای ادامه متن پایان نامه زیادتر شود.

شما همچنین باید از مطالب جدید در داخل پایان نامه خود استفاده کنید، استفاده از مطالب قدیمی و تکراری به شدت کیفیت پایان نامه شما را پایین خواهد آورد. شما باید سعی کنید که مطالب رساله خود را با زبانی ساده و شیوا بیان کنید تا خواننده بتواند به خوبی آن ها را درک کند. شما همچنین باید سعی کنید که از جدول ها، نمودار ها و تصاویر مرتبط با عنوان پایان نامه استفاده کنید. این موضوع به درک بیشتر پایان نامه شما نسبت به خواننده کمک فراوانی خواهد کرد.

همچنین شما باید از مطالبی استفاده کنید که حول عنوان پایان نامه باشد و از حاشیه حرف نزند. شما باید تمام علائم نگارشی را در داخل پایان نامه رعایت کنید و سعی کنید که هیچ گونه غلط املایی در داخل پایان نامه نداشته باشید. در غیر اینصورت خواننده از خواندن متن شما خسته خواهد شد.

در حین انجام پایان نامه ممکن است برای دانشجو مشکلات زیادی به وجود بیاید دانشجو در این صورت می‌تواند با استاد راهنمای خود در ارتباط باشد و تمامی این مشکلات را به کمک او برطرف کند، شما در ابتدای انجام پایان نامه یک استاد راهنما برای خود انتخاب می کنید. استاد راهنما کمک بزرگی در انجام پایان نامه و رساله دکتری برای شما می باشد. همچنین اگر دسترسی به این استاد راهنما برای شما مقدور نباشد، شما می توانید با مشاورین که در این زمینه مشاوره می‌دهند ارتباط برقرار کنید امروز موسسه‌ای در سطح کشور فعالیت می‌کنند که از مشاوران حرفه ای در زمینه انجام پایان نامه ها و رساله های دکتری مختلف تشکیل شده اند. شما می توانید با مشاوره  گرفتن از این موسسه ها به راحتی مشکل به وجود آمده را حل کنید.

نکاتی دیگر :

برای آن که نوشتن یک پایان نامه و رساله دکتری مدیریت مالی علمی را شروع کرد. در اولین قدم باید یک مشکل در جامعه را شناسایی کرده و سپس برای حل آن، اقدام به نوشتن یک پابان نامه کرد. همان طور که گفته شد پایان نامه و رساله انواع متعددی دارد که یک نمونه آن نیز پابان نامه و رساله دکتری مدیریت مالی می باشد برای این کار باید یک عنوان منحصر به فرد تنظیم کرد و سپس نوشتن پروپوزال را آغاز نمود.

کیفیت انجام پایان نامه و رساله دکتری به فاکتور ها متعددی بستگی دارد که در این جا به چند مورد از این نکات اشاره می شود.برای این که پایان نامه و رساله دکتری مدیریت مالی دارای اعتبار علمی بوده باشد بازد در تنظیم آن از مطالب به روز به صورت خلاصه و چکیده استفاده کرد در این صورت رساله به صورت جمع و جورتر بوده و توجه خواننده را به خود جلب خواهد کرد.

یکی دیگر از نکات مهم در نوشتن پایان نامه زبان گرایش آموزش زبان عربی  رعایت کردن اصول فرمت و نگارش می باشد هر نوع تحقیقی بایستی عاری از هر گونه اشکال نگارشی و غلط املایی باشد. کیفیت انجام پایان نامه دکتری به انسجام و یکپارچگی جملات و کلمات آن نیز بستگی دارد نویسنده پایان نامه در ابتدا از کلیات شروع کرده و کم کم دلیل انتخاب عنوان خود را رح دادا و به جزئیات برسد در این سورت خواننده از مطالعه خود لذت خواهد برد.

مورد بعدی در این راستا استفاده کردن از مطالب مطالعات انجام شده در سال های آتی به صورت چکیده بوده و  نتایج این بررسی ها را بایستی از قدیم به جدید در پایان نامه خود آورد. در نوشتن پایان نامه و رساله دکتری مدیریت مالی بهتر است که از محاوره گویی پرهیز شده و مطالب  به صورت مفید و خلاصه  نوشته شود. همچنین دقت کنید که شما باید بر روی تمامی مطالب پایان نامه و رساله دکتری خود تسلط کافی داشته باشید تا بتوانید به خوبی از پایان نامه خود در مقابل اساتید و داوران دفاع کنید.

خلاصه و نتیجه گیری پایان نامه دکتری

در موضوع و سرفصل بعدی انجام صحیح رساله دکتری مهندسی و یا مدیریت مالی همان جمع بندی و خلاصه ای از کلیات پایان نامه می باشد. برای انجام صحیح این سرفصل باید یک نتیجه گیری و جمع بندی کلی و خیلی خلاصه درمورد منظور خود از طرح این موضوع و پایان نامه ارائه دهید. و به کل موضوع و مضمون توجه بسیاری کنید و قصد خود را در نتیجه برای طرح این مقاله پایان نامه بیان کنید. و شما باید در این قسمت طرح کنید که این مورد و موضوع چه نفعی برای بیان شدن داشت و مواردی را در ذهن اکثر افراد حل خواهد کرد. توجه کنید فهرست بندی و خلاصه بندی و نتیجه گیری هم قسمت مهمی از یک پایان نامه می باشد که برای تکمیل بهتر مقاله باید حتما به بهترین شکل آن را در پایان نامه ارائه دهید.

 

و در انتها می توان بیان کرد که به شما دوستان و دانشجوها موارد و طرز صحیح انجام یک رساله دکتری مدیریت مالی را ارائه کردیم. و شما با رعایت این سرفصل ها و موضوعات بیان شده می توانید پایان نامه کامل و جامعی را ارائه دهید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =